Llandudno a Snowdon (21. 9. 2014)

Od minulého pondělí jsem tu měla na návštěvu dva kamarády. V sobotu jsme jeli do Birminghamu a v neděli do Walesu. Tento příspěvek je o nedělním výletu do Llandudna a na Snowdon.

Vyrazili jsme kolem deváté. Ačkoliv jsme nejprve chtěli jít jen na výšlap, kamarádi se rozhodli, že se pojedeme podívat i do Llandudna. Llandudno je moje oblíbené místo na ty víkendy, kdy nechcete cestovat daleko (a) tam, kde jste ještě nikdy nebyli, ale pořád si chcete zajet na nějaké pěkné místo. Tentokrát jsme v Llandudnu nemohli zůstat moc dlouho, tak jsme se jen prošli po promenádě, užívali si sluníčka a zanedlouho naskočili zpátky do auta.

Llandudno    Llandudno

 

Naší další destinací bylo Llanberis – vesnice, která je výchozím bodem trasy ze západu. Na parkovišti jsme dostali od pána slevu na parkovné, převlékli jsme se, obuli pohorky a vyrazili. Hned ze začátku nás první strmý úsek varoval, že dnes to nebude žádná procházka. To nám potvrdila informační tabule, která popisovala cestu a doporučovala si na výlet vyhradit 6 hodin. Užívali jsme si krásné počasí, které jsme si na ten den objednali, a stoupali a stoupali… Odpočinuli jsme si u “Halfway cafe” (něco jako Hospoda na půli cesty), kde jsme snědli sendviče, a pokračovali. Pozorovali jsme měnící se krajinu a vlak, který vozil ty línější turisty nahoru a dolů. Pak přišla docela těžká část, strmá zatáčka do U, kde jsem byla doslova bez dechu, a za chvíli jsme již vystoupili na vrchol! Vyfotili jsme se, vypili každý plechovku piva, které jeden z kamarádů přinesl, a pak jen relaxovali na slunci a užívali si nádherné výhledy na všechny strany. Dohlédli jsme až na oceán! Cesta dolů byla samozřejmě lehčí a rychlejší. Zpět na parkoviště jsme dorazili po 5 hodinách a 40 minutách.

Snowdonia   Snowdonia

Snowdonia   Snowdonia

Snowdonia   Snowdonia

Když vyjde počasí, je výšlap na Snowdon jedním z nejlepších v Británii.

One Comment Add yours

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s