Vánoční trhy v Manchesteru, listopad 2014

Poslední listopadovou neděli jsme se vydali do Manchesteru na tamější vyhlášené vánoční trhy. Jsou velmi oblíbené a z toho důvodu přelidněné, hlavně těsně před Vánocemi, tak jsme se rozhodli jet hned teď.

V mnoha městech jsou vánoční trhy soustředěny na hlavním náměstí. V Manchesteru se trhy rozprostírají na 9 ulicích a náměstích. Nicméně vše je propojeno a můžete si tak všechny projít a nic nezmeškat.

Christmas markets

Najdete tam vše, co byste od vánočních trhů očekávali: spoustu ozdob, dárků a – jídla a pití. Dvě ulice jsou věnované produktům z konkrétních států – na St Ann’s Square najdete německý trh a na King Street trh francouzský. Po cestě si jistě všimnete mnoha dalších stánků se zbožím z jiných zemí – my jsme viděli italský stánek s prosciuttem, sýry, salámy a šunkou, španělskou restauraci s paellou, francouzskou kavárnu, stánek s holanskými sýry, italský cukrářský stánek, portugalský stánek plný skleniček s džemy a chutney, řecký stánek, no co vás napadne. Nejvíce bylo samozřejmě německých stánků s bratwursty a pivem. Ale jejich červená klobása se sýrem byla opravdu vynikající!

Christmas marketsChristmas markets

Většina restaurací a ostatních míst, kde si můžete dát něco k jídlu či pití, je neustále beznadějně plná, takže si můžete poblahopřát, pokud se vám podaří najít místo “na stojáka” vedle sudu alias malého stolku. Je lepší vyhnout se hlavnímu náměstí a snažit se najít místo v bočních uličkách.

Manchesterské trhy jsou výbornou příležitostí nakoupit produkty, které jinak nejsou tak jednoduše dostupné. Takže pokud máte čas, ostré lokty a dokážete se poprat s davem, určitě si tam zajeďte!

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s